Zespół Szkół i Placówek Oświatowych w Skale

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Spotkanie maturzystów na Jasnej Górze

Email Drukuj PDF

W dniu 18.03.2014r uczestniczyliśmy w spotkaniu maturzystów na Jasnej Górze, było to swego rodzaju pielgrzymką. W drodze do Częstochowy, a także w drodze powrotnej śpiewaliśmy pieśni religijne, znajdujące się w specjalnie na tę okazję przygotowanym śpiewniczku. Dzięki temu wszyscy mogliśmy złączyć się w modlitwie.

Atmosfera była uroczysta i podniosła, skłaniała do refleksji na temat wartości życiowych. Braliśmy udział w Mszy Świętej w intencji maturzystów pod przewodnictwem ks. Biskupa Kazimierza Gurdy oraz w adoracji Cudownego Obrazu Matki Bożej. Podczas Drogi Krzyżowej mieliśmy okazję brać czynny udział niosąc krzyż, który niegdyś został ofiarowany przez Śp. błogosławionego Jana Pawła II.
Ten czas pomógł nam zebrać siły do dalszej pracy. Mogliśmy poczuć jedność ze wszystkimi modlącymi się maturzystami z innych szkół. Każdy z nas przybył na Jasną Górę z własnymi intencjami, być może podziękowaniami. Jedno jest pewne wszyscy chcą jak najlepiej zdać maturę, dlatego wspólnie jednocząc się modliliśmy się o pogłębienie wiary, dodanie sił.
Pokonanie samego siebie podczas okrążania ołtarza na kolanach dodało pewności siebie i wiary we własne możliwości.  Mieliśmy  czas na zatrzymanie się, przemyślenie wielu spraw, zastanowienie się nad życiem, dalszą drogą. Bo faktycznie po to przyjechaliśmy by umocnić się w wierze. Pomyśleć nad przyszłością . Na pewno wszyscy wspominają ten dzień bardzo miło i nikt nie żałuje, że zdecydował się na wyjazd. Teraz tylko a może aż pozostała nam matura :)

Są dwie drogi, aby przeżyć życie. Jedna to żyć tak, jakby nic nie było cudem. Druga to żyć tak, jakby cudem było wszystko.
Albert Einstein

Zdjęcia: