Zespół Szkół i Placówek Oświatowych w Skale

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Rekolekcje maturzystów

Email Drukuj PDF

Od kilku lat maturzyści z naszej szkoły biorą udział w rekolekcjach odbywających się w Centrum Spotkań i Dialogu Diecezji Kieleckiej w Skorzeszycach. Tak było również w tym roku. Naszym opiekunem był ks. Marek Blady. Trzydniowy pobyt wypełniony był licznymi konferencjami, spotkaniami, które poruszały tematy związane z wiarą, przyjaźnią, miłością, relacjami między ludzkimi i wartościami życiowymi oraz wyznaczaniem sobie celów do których dążymy. Równie ważnym punktem naszego pobytu były Msze Święte. Eucharystia oraz konferencje z nami prowadzili bardzo życzliwie nastawieni na nas - młodzieży księża - ks. Karol Zegan, ks. Leszek Starczewski, ks. Rafał Dudała oraz dwóch Kleryków z Wyższego Seminarium Duchownego.

Również dobrze wspominamy Panią Ewelinę Włodarską - animatorkę o anielskim głosie i talentem do grania na gitarze, która towarzyszyła nam w Mszach Świętych i wypełniała czas przed konferencjami. Oprócz naszej grupy w rekolekcjach brały udział dwie inne - z Nazaretu i Jędrzejowa. Na ten czas byliśmy jak jedna wielka rodzina. Niezapomnianym momentem rekolekcji była Adoracja Krzyża w piątkowy wieczór. Był to czas, kiedy każdy z nas miał czas tylko dla siebie, na przemyślenia, wyciszenie się. Podsumowując nasz wyjazd do Skorzeszyc można stwierdzić, był to czas szczególnie ciekawy i bardzo pozytywnie spędzony. Był chwilą na przemyślenie dotychczasowego życia i zbliżenie się do Boga.

 

Bardzo serdecznie pozdrawiamy wszystkich księży, P. Ewelinę, kolegów, koleżanki z Nazaretu i Jędrzejowa i dziękujemy za wspólnie spędzony czas!