Zespół Szkół i Placówek Oświatowych w Skale

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Obóz matematyczny w Łazach 22-24 marca 2013r.

Email Drukuj PDF

Dwudziestu ośmiu maturzystów z klas IIIa i IVc wzięło udział w obozie matematycznym zorganizowanym z inicjatywy dyrektora ZSiPO w Skale p. K. Papisza w Łazach.

O treści matematyczne zadbała p. D. Zadora. Furorę zrobiły zadania wydrukowane na etykietach samoprzylepnych - niby takie to proste, ale jak zwiększyło zainteresowanie treściami matematycznymi!

Takiej atmosfery pracy i zaangażowania pozazdrościć mogą największe światowe konsorcja. Nie wiadomo, co sprawiło, że uczniowie w pocie czoła oddawali się matematyce, czy magia miejsca, czy bliskość egzaminu maturalnego, czy dobór osób, czy dobór tematów, grunt, że takiego ciężkiego, mozolnego wysiłku nie spotyka się często.

Wszakże nie samą matematyką żyje człowiek. Były więc chwile wypoczynku, mistrzostwa (świata) bilardowe i mistrzostwa (wszechświata) w footballu (piłkarzyki). Był też przedobiedni sobotni spacer we wspaniałej zimowej scenerii. Dolina Będkowska prezentowała się tego dnia uroczo. W niczym nie przeszkadzała  jej  monochromatyczna skala barw. Kurtki spacerujących matematyków dodały jej ciepłych kolorów.

Opiekę nad maturzystami sprawowały p. D. Zadora,  p. B. Niegolewska i p. A. Opalska.

Zdjęcia: