Zespół Szkół i Placówek Oświatowych w Skale

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Studniówka 2013r.

Email Drukuj PDF

„Tańczyły pary od wieczora aż do rana.
Pomyśleć tylko – jaki to był piękny bal!”

Słowa Włodzimierza Wysockiego, przytoczone przez reprezentanta Rodziców – panią Irenę Starczyńską podczas części oficjalnej tegorocznego Balu Studniówkowego, są wymowną oceną wydarzenia, które miało miejsce 9 lutego w restauracji „Chochołowy Dwór” w Jerzmanowicach.

Studniówka to tradycja wpisana w kalendarz każdego ucznia szkoły średniej. To impreza oczekiwana przez maturzystów z niecierpliwością, lekkim wzruszeniem i niepokojem. Pozostaje w pamięci młodego człowieka na długie lata, jako jedno z wielu przyjemnych i pięknych przeżyć związanych ze szkołą. Nic dziwnego, że tegoroczni maturzyści, uczniowie klas 3a i 3b Liceum Ogólnokształcącego i 4c Technikum Informatycznego oraz ich wychowawcy – p. Bogumiła Niegolewska, p. Małgorzata Liszkiewicz i p.Agnieszka Opalska tak intensywnie przygotowywali się do tego balu, by był niepowtarzalny i piękny!

Część oficjalną poprowadzili przewodniczący klas: Monika Krystera, Maciej Grzebinoga i Dominika Woźniak. Z honorami powitali gości – Pana Dyrektora Karola Papisza, Grono Pedagogiczne oraz przedstawicieli służb mundurowych, z którymi współpracuje nasza Szkoła - kpt. Jacka Nowaka z 5 Batalionu w Rząsce, młodszą aspirant Beatę Dulewicz z Policji Powiatowej oraz mjr Zbigniewa Morawskiego, Szefa Zespołu Wsparcia Teleinformatycznego w Krakowie.

Pan Dyrektor w swoim przemówieniu podkreślił, że bal studniówkowy jest dla młodzieży jednym z elementów „rzeźbiących” życie. Życzył więc, by był piękny, radosny, taki, żeby mogli go ciepło wspominać po latach, by zapoczątkował w ich życiu okres odnoszenia sukcesów, realizacji planów i marzeń oraz czynienia go niepospolitym i niebanalnym.

Pani Wice-Dyrektor, Bogumiła Niegolewska, w imieniu wychowawców, uzmysłowiła wszystkim, że zespoły klasowe spędziły ze sobą dotąd 2 miliony minut! To szmat czasu wypełniony wspólnym wysiłkiem, ale też małymi, szkolnymi przyjemnościami.

Następnie mieliśmy okazję podziwiać dwa polonezy, przygotowane przy pomocy pani Ewy Morawskiej-Rogały, która jak co roku dopracowała w szczegółach wszystkie elementy układów choreograficznych. Nowością w tym roku był polonez w strojach wojskowych z różnych okresów, np. Księstwa Warszawskiego, II Rzeczypospolitej, w wykonaniu uczniów klasy 3b – która jako pierwsza kończy szkołę po zrealizowaniu innowacji pedagogicznej „Bezpieczeństwo publiczne - edukacja dla służb mundurowych”.

Część oficjalną zamknął, wykonywany tradycyjnie w naszej szkole, „walc profesorski”.

W doskonałym nastroju, tanecznym krokiem Maturzyści wkroczyli w ostatni etap swojego pobytu w skalskiej szkole średniej – przygotowywanie do matury, która już za 100 dni.

Tegoroczny Bal Studniówkowy udowodnił tezę, którą prowadzący postawili na samym początku: tworzymy wielką wspólnotę – wspólnotę ludzi, których łączy nie tylko szkoła, ale również trwała więź przyjaźni i szacunku.

Zdjęcia: