Zespół Szkół i Placówek Oświatowych w Skale

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Klasy mundurowe na Balicach

Email Drukuj PDF

22 maja 2013 r. 24 uczniów z klas mundurowych wyróżnionych za wyniki w nauce, udział w konkursach i zawodach wzięło udział w zajęciach na terenie Portu Lotniczego w Balicach. Pierwsza część poświęcona była funkcjonowaniu lotniska, zasadom odprawy celnej i paszportowej. Uczniowie zapoznali się ze stanowiskami niezbędnymi do obsługi Portu oraz kwalifikacjami potrzebnymi na poszczególne stanowiska. Zaskoczeniem dla nas była informacja o stałym zatrudnieniu sokolnika, który wraz ze swoimi sokołami dba o bezpieczeństwo odstraszając ptaki stanowiące zagrożenie dla samolotów. Mogliśmy również zobaczyć makietę planowanej rozbudowy Portu Lotniczego, który stałby się naprawdę portem europejskim.

W drugiej części poznali specyfikę pracy Służby Granicznej. Mogli oglądnąć sprzęt wykorzystywany w pracy na lotnisku, a także (i to było najatrakcyjniejsze) samemu próbować się nim posługiwać.
Na koniec zobaczyliśmy CARGO czyli miejsce, gdzie odbywa się nadawanie bagaży i gdzie pracują specjalnie wyszkolone psy w poszukiwaniu np. narkotyków, materiałów wybuchowych.
Praca w Straży Granicznej to jedna z licznych możliwości dla uczniów klas mundurowych.

 

 

Zdjęcia: