Zespół Szkół i Placówek Oświatowych w Skale

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Michał jedzie do Brukseli

Email Drukuj PDF

3 uczniów naszej szkoły (Michał Tarnówka kl. IIa, Iwona Browarnik, Katarzyna Gil obie z kl. IIb) wzięło udział w II edycji małopolskiego konkursu historycznego „Żołnierze Wyklęci – Bohaterowie Antykomunistycznego Podziemia”. Konkurs odbył się pod patronatem Instytutu Pamięci Narodowej w Krakowie, europosła Zbigniewa Ziobry oraz radnego Sejmiku Małopolskiego Krzysztofa Tenerowicza. Patronat medialny nad konkursem objął Dziennik Polski. 27 maja w Muzeum AK odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników i wręczenie nagród.

Byliśmy jedyną szkoła, z której 2 uczniów znalazło się w gronie 10 nagrodzonych. Iwona  za swoją pracę o Mieczysławie Gugulskim otrzymała nagrody rzeczowe, a Michał, który pisał o swoim dziadku, Lucjanie Tarnówce zajął III miejsce i w nagrodę w dniach 1-4 czerwca pojedzie do Brukseli. Będzie miał okazję zwiedzić nie tylko miasto, ale także siedzibę Parlamentu Europejskiego.

To już trzeci uczeń ze skalskiego liceum przygotowywany przez p. mgr M. Liszkiewicz, który w nagrodę jedzie do Brukseli. Pierwszą była Joanna Kluz (konkurs „Moja Małopolska”, absolwentka matematyki), drugim Piotr Opalski (konkurs „Samorząd terytorialny”, obecnie radny Miasta i Gminy Skała).

Zdjęcia: