Zespół Szkół i Placówek Oświatowych w Skale

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Dzień Kadeta- festyn

Email Drukuj PDF

W niedzielę, 19 maja br. odbył się festyn z okazji Dnia Kadeta dla mieszkańców miasta i gminy Skała. Organizatorem był Zespół Szkół i Placówek Oświatowych w Skale, a patronat nad nim sprawowali Starosta Krakowski i Burmistrz Miasta i Gminy Skała. Festyn był kontynuacją Dnia Otwartego Zespołu Szkół w Skale, z dnia 15 maja, podczas którego odbyły się awanse uczniów klas mundurowych na wyższe stopnie. Obydwie imprezy miały na celu przedstawienie mieszkańcom miasta oferty Zespołu Szkół oraz głównych zadań, celów i działań Szkoły.

 

 

Uroczystość rozpoczęła msza św. w kościele parafialnym w Skale, celebrowana przez proboszcza ks. kanonika Jana Robaka. Po niej odbył się uroczysty przemarsz wszystkich uczestników na Plac Konstytucji 3 Maja w Skale. Wśród przybyłych gości byli m.in. przewodniczący Rady Powiatu Krakowskiego Tadeusz Nabagło, radny powiatowy Leszek Dolny, burmistrz Miasta i Gminy Skała Tadeusz Durłak, przewodnicząca Rady Miasta Jolanta Penkala, wójt gminy Sułoszowa Stanisław Gorajczyk, komendant Policji Powiatowej Dariusz Pocięgiel, dowódca Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej mł. bryg. Jacek Kukuła, mjr Zbigniew Morawski, proboszcz Parafii Sułoszowa ks. Leszek Kołczyk.
Na początku Dyrektor Zespołu Szkół w Skale Karol Papisz powitał serdecznie wszystkich przybyłych na festyn i przedstawił krótko jego program. Po nim przemówili przewodniczący Tadeusz Nabagło i burmistrz Tadeusz Durłak. Konferansjerem całej imprezy był Artur Książek z 2 Korpusu Zmechanizowanego, któremu towarzyszyli przedstawiciele klas mundurowych – uczniowie klasy II b – Karolina Motyl i Michał Marek.
W programie festynu znalazło się wiele atrakcji: koncert orkiestry wojskowej z Rząski, pokaz musztry paradnej uczniów klas mundurowych z Zespołu Szkół, występ taneczny z pomponami uczennic z klas mundurowych, musztra paradna połączona z pokazem sprzętu wojskowego i uzbrojenia Kompanii Reprezentacyjnej Wojska Polskiego z Rząski, pokaz ratownictwa jednostki Miejskiej Straży Pożarnej. Sprzęt wojskowy i uzbrojenie prezentowali żołnierze z 6 Brygady Powietrzno-Desantowej z Krakowa oraz Tacktik Games z Nowego Bieżanowa, organizująca szkolenia wojskowe z użyciem sprzętu ASG.
Strażacy przeprowadzili konkurs dla dzieci, który cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Polegał na ustawianiu jak najwyższej wieży z kontenerów. Liczne konkursy odbywały się również przy stanowisku Policji Powiatowej. Można było wygrać np. elementy odblaskowe w postaci kamizelek, opasek itp.
Podczas festynu wszyscy zainteresowani mogli odwiedzić namiot promujący Zespół Szkół w Skale, w którym uczniowie dzielili się swoimi pasjami. Szkolna sekcja PCK prezentowała pomiar ciśnienia i resuscytację. Uczniowie z klasy turystycznej pokazali swoje prace plastyczne, inspirowane przyrodą (biżuterię i bukiety). Dzięki uprzejmości Romana Grudnika, można było podejrzeć życie pszczół w ulu.
W trakcie trwania całej imprezy wszyscy przybyli mogli poczęstować się darmową grochówką wojskową oraz skosztować wypieków uczennic i wychowawczyń z Zespołu Szkół.
Zakończeniem i równocześnie zwieńczeniem całej imprezy była zabawa taneczna przy rytmach zespołu muzycznego Artmuz.

Zdjęcia: