Zespół Szkół i Placówek Oświatowych w Skale

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Absolwenci rocznik 2013

Email Drukuj PDF

26 kwietnia w Zespół Szkół i Placówek Oświatowych w Skale pożegnał swoich tegorocznych maturzystów. Uroczystość rozpoczęły słowa z wiersza L. Staffa: „Nie wierzyłem, że przejdę ten most (…)” i prezentacja, która pokazywała absolwentów na początku drogi kształcenia – w przedszkolu i młodszych klasach szkoły  podstawowej i obecnych – dorosłych ludzi. Następnie 64 abiturientów otrzymało świadectwa ukończenia szkoły. Te z wyróżnieniem za najwyższe wyniki wręczył Dyrektor Szkoły Karol Papisz. Otrzymały je Monika Krystera, która również otrzymała nagrodę Starosty Powiatu Krakowskiego dla Najlepszego Absolwenta, Magdalena Słaboń i Paulina Głowacka.

Rada Pedagogiczna przyznała także książkowe nagrody specjalne, które otrzymali: Jędrzej Stocki za zaangażowanie w życie szkoły i nieprzeciętną osobowość, Anna Sadowska za bardzo wysokie wyniki w nauce, Karolina Gut – za wzorową frekwencję i sumienność, Natalia Piwowarczyk za wzorową frekwencję, Maciej Grzebinoga za zaangażowanie w pracę na rzecz klasy i szkoły,  Dominika Woźniak za najwyższą średnią ocen w klasie w ciągu  4 lat, Patryk Przybek za zaangażowanie w pracę samorządu klasowego i bycie przewodniczącym szkoły, Karol Prochal za najwyższą frekwencję w ciągu lat – powyżej 99%. Tytuł Najlepszego Czytelnika zdobyła Paulina Głowacka.

 

Następnie mjr Zbigniew Morawski – przedstawiciel Jednostki Wojskowej w Rząsce, z którą współpracuje Szkoła, podziękował pani Małgorzacie Liszkiewicz i panu Dyrektorowi za doprowadzenie do matury pierwszej w historii Szkoły klasy mundurowej. Pani Danuta Morawska podziękowała nauczycielom w imieniu Rady Rodziców.  Potem oddano głos klasom maturalnym, które żegnały swoich nauczycieli kwiatami przy dźwiękach oldskulowej  piosenki „Do widzenia nasz kochany profesorze”.

Salwy śmiechu wzbudziła Słodka Gala O-SKAŁOWA, podczas której uczniowie klas II przyznawali nagrody z przymrużeniem oka nominowanym w 11 kategoriach i upominki dla wszystkich kończących szkołę. Pożegnaliśmy się  słowami piosenki „Hura, hura jutra matura!”.

Zdjęcia: