Zespół Szkół i Placówek Oświatowych w Skale

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Zakończenie roku szkolnego

Email Drukuj PDF

29 czerwca o 8.00 odbyła się uroczysta Msza święta w kościele parafialnym św. Mikołaja w Skale, kończąca rok szkolny 2011/2012. Po mszy św. odbyło się zakończenie roku w auli naszej szkoły. Uroczystość tę uświetnili swą obecnością Wicestarosta Powiatu Krakowskiego Urszula Stochel, Dyrektor Wydziału Edukacji Lidia Pycińska oraz kapitan Bartosz Kubal, sierżant Wiktor Gaj i kapral Marcin Kurzawiński.

Podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego żegnaliśmy panią Dyrektor Halinę Brzozowską oraz Wicedyrektor Marię Jakubek, które po blisko 40 latach pracy przechodzą na emeryturę. W imieniu grona pedagogicznego i pracowników szkoły podziękowania za wieloletnią pracę złożyła Bogumiła Niegolewska:

"Szanowni Państwo, Droga Młodzieży

Tak już w życiu bywa, że radosne chwile przeplatają się ze smutniejszymi, pełnymi nostalgii i zadumy Niezależnie od swoich życiowych doświadczeń znamy ten słodko-gorzki smak istnienia.

Dzisiaj jesteśmy szczęśliwi, bo wreszcie zaczynają się wakacje, to radosna chwila dla nas wszystkich (nauczyciele też czekają na nie z utęsknieniem). Ale dzisiaj jest nam również smutno, bo żegnamy nasze drogie panie ……..

„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, – lecz przez to, kim jest.
Nie przez to, co ma – lecz przez to, czym dzieli się z innymi”

Pani dyrektor Halina Brzozowska kierowała naszą szkołą przez 20 lat, dla większości z nas nauczycieli była szefem od zawsze, stałym punktem odniesienia nieodłącznie związanym z naszą praca w szkole.

Od wielu lat jej działania wspierała p. Maria Jakubek – jako jej prawa ręka, obecnie wicedyrektor wcześniej pełniący tę funkcję społecznie.

To świetny tandem, zawsze życzliwy, kompetentny, wyrozumiały. Zresztą doskonale o tym wiecie. Dla Pań Dyrektor to wy uczniowie stanowiliście najwyższe dobro, wasz rozwój intelektualny, społeczny i duchowy decydował o ich satysfakcji z dobrze wykonanej pracy. Jeśli jest coś takiego jak instynkt wychowawczy, to na pewno obie panie posiadają go w nadmiarze. Nie przekreślały nigdy żadnego ucznia, uważały, że w szkole jest miejsce dla każdego dziecka bez względu na jego predyspozycje i problemy.

Dla nas nauczycieli były wzorem rzetelnej pracy, dawały potrzebne wsparcie, motywacje i służyły pomocą. Znały nasze dobre i złe strony, radości i troski.

Jesteśmy małą społecznością wiec można powiedzieć, że stanowimy coś na kształt rodziny. Uczyniły Panie z naszej szkoły drugi dom – ciepły, bezpieczny, do którego wszyscy przychodzimy z radością. Nikogo z nas nie dręczyła fobia szkolna, miały Panie dla wszystkich serdeczny uśmiech i pomocną dłoń.

„Dobra szkoła nie produkuje geniuszy tylko zdrowe społeczeństwo”.

Żadne słowa, kwiaty czy prezenty nie są w stanie wyrazić naszego podziękowania za wasz ogromny wysiłek na rzecz tej szkoły, wymienienie wszystkich wspaniałych rzeczy, jakie zaistniały dzięki waszym staraniom jest niemożliwe podczas tej krótkiej uroczystości… To budynek szkoły, którego wszyscy nam zazdroszczą, nowoczesne wyposażenie i baza, przyjazna atmosfera, atrakcyjne kierunki kształcenia i to, że w szkole jest po prostu fajnie. Zapisały panie w historii naszej szkoły najbardziej wartościowe karty.

Słowo „dziękujemy” wydaje się tutaj zbyt trywialne – ale innego nie wymyślono. Więc drogie Panie Dziękujemy, bez Was szkoła już nigdy nie będzie taka sama.

„Skoro nie można się cofnąć, trzeba znaleźć najlepszy sposób, aby pójść w przód” (to Paulo Coelho). Życzymy Paniom realizacji marzeń, na które zawsze brakowało czasu. ale nie zapominajcie o nas."

 

Zdjęcia: