Zespół Szkół i Placówek Oświatowych w Skale

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Jednostka Strzelecka 2045 w naszej szkole

Email Drukuj PDF

Dnia 18 maja w naszej szkole gościła Jednostka Strzelecka 2045, będąca terenowym oddziałem Związku Strzeleckiego "Strzelec" OSW. Członkowie jednostki zaprezentowali krótką historię Związku Strzeleckiego, jak również jego obecną sytuację: nabór do jednostek strzeleckich, szkolenia oraz kursy, jakie można odbyć będąc członkiem organizacji. Kilkunastominutową prezentację dopełnił pokaz zatrzymania podejrzanego przebywającego w pojeździe.

Po zakończeniu  pokazu część osób wróciła do sali, gdzie można było porozmawiać z obecnymi na prezentacji strzelcami. W imieniu JS 2045 pragnę podziękować Dyrekcji Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych im. Wł. Łokietka w Skale, Pani Dyrektor mgr Halinie Brzozowskiej oraz Pani Wicedyrektor mgr Marii Jakubek za możliwość zaprezentowania zarówno idei i historii ruchu strzeleckiego, jak i samej jednostki przed uczniami liceum. W przypadku dodatkowych pytań zapraszam do dyskusji na stronie www.js2045.pl lub pod adresem Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 

Bartek Kluz
JS 2045

Zdjęcia: