Zespół Szkół i Placówek Oświatowych w Skale

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

20 Lecie Regionalnego Węzła Teleinformatycznego.

Email Drukuj PDF

W dniu 30 maja 2012r. zaprzyjaźniony z naszą Szkołą Regionalny Węzeł Łączności w Krakowie obchodził 20-lecie swojej działalności. Podczas uroczystej gali przypomniano między innymi, jak ważne zadania spełnia ten rodzaj służby wojskowej i jakie były jego początki. Wręczono również nagrody i medale za szczególne osiągnięcia i krzewienie postaw patriotycznych. Wśród wyróżnionych znalazła się pani Halina Brzozowska - Dyrektor Zespołu Szkół w Skale.

Jak przystało na Jubileusz, usłyszano wiele życzeń składanych wszystkim żołnierzom i pracownikom oddziału.

Oto życzenia, które wraz z pamiątkową książką, złożyła w imieniu całej naszej Szkoły pani Dyrektor:
„Łączność w wojsku podczas wojennych wypadków
jest taką samą bronią jak armata, karabin maszynowy,
jak kuchnia polowa, jak wóz amunicyjny kompanii.(...)
Bez łączności bowiem nie ma i być nie może skoordynowanej pracy wojska,
nie ma złączenia wysiłków krwawych żołnierza dla odniesienia zwycięstwa
i krew ludzka leje się darmo, leje się niepotrzebnie
…”

Słowa Józefa Piłsudskiego uświadamiają, jak ważną rolę w obronności państwa odgrywają oddziały wojskowe pracujące dla szeroko pojmowanej łączności i informatyki.

Jubileusz 20-lecia istnienia Węzła Łączności w Krakowie jest okazją do podkreślenia zasług Waszej placówki działającej na rzecz bezpieczeństwa naszej Ojczyzny. Wyrazy uznania należą się przede wszystkim tym, którzy przyczynili się do jej powstania oraz tym, którzy swoją pracą, zaangażowaniem i osiągnięciami budują jej wizerunek. Dają też wzór oddania się swojej pasji i powołaniu, co jest szczególnie ważne dla młodzieży poszukującej swych autorytetów.

Kierowanie zespołem takich pracowników jest niewątpliwie wyzwaniem, ale jednocześnie powodem do dumy i satysfakcji. Na ręce Szefa Węzła Łączności w Krakowie Augustyna Katańskiego składam serdeczne podziękowania i wyrazy szacunku wszystkim żołnierzom i pracownikom za dotychczasową współpracę, życzliwość i okazywaną pomoc dla Zespołu Szkół w Skale.

Jednocześnie w imieniu swoim, grona pedagogicznego i społeczności uczniowskiej życzę kolejnych lat pełnych satysfakcji i sukcesów w pracy.

Dyrektor
Zespołu Szkół w Skale
mgr Halina Brzozowska

 

Do tych życzeń - dla tych, którzy ojczyźnie służą - dołączyliśmy nasz program literacko-muzyczny. Jego myślą przewodnią były słowa błogosławionego Jana Pawła II - „Ojczyzna jest dobrem wspólnym wszystkich obywateli”.

Występujący:
narrator: Jakub Bełtowicz (kl.2b)
recytatorzy: Iwona Browarnik (kl.1b),Weronika Ziółek i Maciej Grzebinoga (kl.2b),
soliści i chór: Jędrzej Stocki (kl.2a), Karolina Starczyńska, Agnieszka Mitka, Natalia Piwowarczyk (kl.2b)
flet: Weronika Natkaniec (kl.1b)
scenariusz, oprawa i przygotowanie muzyczne: p.Agnieszka Opalska i p.Roman Lubaszewski

Zdjęcia: