Zespół Szkół i Placówek Oświatowych w Skale

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

DZIEŃ OTWARTY 2012

Email Drukuj PDF

W dniu 29 marca 2012r. drzwi naszej szkoły zostały otwarte dla przybyłych gimnazjalistów oraz zaproszonych gości. Na początku wszyscy udali się do Hali Widowiskowo-Sportowej na inaugurację Dnia Otwartego Szkoły. Uroczystość zaszczycili swoją obecnością przedstawiciele: Starostwa Powiatowego, Wojska Polskiego, Powiatowej Policji w Krakowie, a także dyrektor Ojcowskiego Parku Narodowego, dyrektorzy i nauczyciele pobliskich szkół oraz przedstawiciele rodziców. Gdy wszyscy już zajęli swoje miejsca, głos zabrała Dyrektor Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych pani mgr Halina Brzozowska, która oficjalnie rozpoczęła Dzień Otwarty Szkoły i przedstawiła ofertę edukacyjną.

Oddziały w Liceum Ogólnokształcącym: realizują przedmioty w zakresie rozszerzonym:

„Bezpieczeństwo publiczne – edukacja dla służb mundurowych” tzw. klasa mundurowa – wos, geografia lub matematyka, fizyka

Zajęcia dodatkowe w tej klasie to: musztra, samoobrona, strzelanie, pływanie, pomoc przedlekarska, liczne zajęcia terenowe, park linowy, paintball, które wymagają od uczniów sprawności fizycznej i dyscypliny. Klasa jest niezwykle atrakcyjna ze względu na wyjazdy, obozy sprawnościowe i zapoznawanie się ze specyfiką pracy w straży pożarnej, policji, wojsku, itp.

Klasa ekologiczno - turystyczna – język angielski, biologia, chemia lub geografia

W tej klasie zdobywanie wiedzy łączy się, z licznymi wycieczkami i warsztatami pozaszkolnymi m. in. w Tyńcu, Krakowie, Ojcowskim Parku Narodowym. Tu nauka łączy się z podróżami, więc dość szybko i przyjemnie wchodzi do głowy.

Klasa humanistyczna – język polski, historia oraz przedmiot dodatkowy – dziedzictwo kulturowe.

Tutaj każda artystyczna dusza znajdzie swoje miejsce. Można ją karmić wyjazdami do teatrów, muzeów, opery, filharmonii, galerii. Ta klasa jest stworzona dla osób, które  lubią pisać opowiadania, wiersze, scenariusze lub mają talent artystyczny.

Oddziały w Technikum:

Technik informatyk

Zawód wymagający,  w naszej szkole charakteryzuje się wysoką zdawalnością egzaminu zawodowego. Przyszli technicy informatycy są pasjonatami komputerów, a po skończeniu nauki potrafią z niczego zrobić coś.

Technik logistykNOWOŚĆ!

„Zawód potrzebny – u nas dostępny.” Szczególnie poszukiwanym dziś fachowcem jest specjalista do spraw logistyki (ang. Logistics Specialist). W związku z tym otwierany jest nowy kierunek, niezwykle atrakcyjny, po którym na pewno znajdziesz pracę.

Następnie prowadzący, uczniowie klas drugich: Paulina Głowacka i Maciej Grzebinoga, dzięki prezentacji multimedialnej przedstawili wszystkie atuty szkoły. W tym dniu, jak co roku nadano certyfikaty „Przyjaciół Młodzieży” osobom i instytucjom, dzięki którym szkoła mogła wdrożyć wiele ciekawych pomysłów i zrealizować kilka innowacyjnych projektów.

Następnie scenę zajęli uczniowie, którzy poprzez recytację wiersza, przypomnieli sylwetkę wspaniałej poetki Wisławy Szymborskiej, aby zachęcić swoich młodszych kolegów do wybrania ich szkoły zaśpiewali utwór „Bo nadzieja to my”. Uwieńczeniem uroczystości był wspaniale przeprowadzony pokaz musztry klas mundurowych. Tak zakończyła się ceremonia Dnia Otwartego Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych w Skale.

Można by powiedzieć „To już jest koniec, nie ma już nic” - tak zazwyczaj bywa, ale nie u nas…

Podekscytowani gimnazjaliści udali się by poznać urok wnętrza budynku atrakcyjnie położonej szkoły. Wielu już zadeklarowało złożenie podania o przyjęcie do szkoły. Natomiast tych jeszcze niezdecydowanych zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Zdjęcia