Zespół Szkół i Placówek Oświatowych w Skale

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

30. rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce

Email Drukuj PDF

XX wiek obfitował w wydarzenia, które miały przełomowe znaczenie w dziejach nie tylko Polski, ale tez Europy i świata. Jednym z nich jest stan wojenny wprowadzony na terenie całej Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej 13 grudnia 1981 roku.

W bieżącym miesiącu obchodziliśmy 30-tą rocznicę tego zdarzenia.

9 XII w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Krzeszowicach odbył się Przegląd literacko-muzyczny „Idea wolności w literaturze i muzyce okresu stanu wojennego” Wzięli w nim udział uczniowie szkół średnich powiatu krakowskiego, w tym z nasze Szkoły.

Reprezentowali nas:

- Katarzyna Bosak – klasa 3a

- Paulina Głowacka – klasa 2a

- Monika Domagalska – klasa 2a

- Magdalena Słaboń – klasa 2a

- Katarzna Łodzińska  - klasa 2b

- Jakub Bełtowicz – klasa 2b

- Bartosz Kluz – klasa 1a

Przygotowali przedstawienie, w którym w dynamiczny sposób przedstawili najważniejsze fakty  „bohaterów” i sprzed lat. Wykorzystali informacje zdobyte podczas rozmów z uczestnikami zdarzeń, fragmenty filmów i nagrań, kserokopie ulotek rozdawanych podczas demonstracji. Były też fragmenty piosenek i poezji z tego okresu.

Była to doskonała „lekcja historii”, która została również przedstawiona uczniom nasze szkoły w dniu 13 grudnia.

Zdjęcia: