Zespół Szkół i Placówek Oświatowych w Skale

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

„Sztuką jest umierać dla ojczyzny, ale największą sztuką jest dobrze żyć dla niej…”

Email Drukuj PDF

W czwartek, 10 listopada, uczciliśmy w naszej szkole kolejną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji odbyła się akademia, przygotowana przez uczennice klasy 1c i 2a, poświęcona trudnej drodze dochodzenia Polski do wolności, przeplatana refleksjami na temat patriotyzmu w czasach współczesnych.

 

Przywołane na koniec akademii słowa piosenki Marka Grechuty „Ojczyzna”:

 

I dzisiaj ty żyjesz w kraju tak bogaty
historią swą, mową, sztuką, te trzy kwiaty
trzymasz w swych rękach jak schedę pokoleń,
muszą wciąż kwitnąć, by kraj dalej trwał…

- uświadamiają obowiązek pamiętania o historii  naszego narodu.

Natomiast 11 listopada młodzież naszej szkoły włączyła się w lokalne obchody Święta Niepodległości. O godzinie 14.30 uczniowie klas mundurowych oraz przedstawiciele pozostałych klas uczestniczyli w złożeniu kwiatów pod pomnikami pamięci, a następnie w uroczystej mszy świętej w kościele parafialnym w Skale.

Zdjęcia: