Klasa turystyczna u Kamedułów

8 września 2011 r. - zaraz na początku roku szkolnego, klasa Ic i IIb wybrały się na wycieczkę do Krakowa. Pierwszym punktem programu było podziwianie panoramy miasta z kopca Kościuszki. Następnie klasy obejrzały wystawę harcerską. Bardzo ciekawą częścią planu wycieczki było zapoznanie się z wystawą Figur Woskowych "Polaków drogi do wolności", która większości uczniów bardzo się spodobała. Następnie ruszyli do autokaru i przejechali do głównego punktu wycieczki czyli Klasztoru Kamedułów na Bielanach.

Zwiedzanie i modlitwa tam była  dość ciekawym doświadczeniem, zwłaszcza dla dziewcząt, ponieważ kobiety mogą tylko 12 razy w roku przestąpić próg tego klasztoru. Następnie wszyscy wyruszyli na kolejny kopiec, tym razem Józefa Piłsudzkiego. Niestety gdy podziwiali piękne widoki ze szczytu kopca, pogoda trochę się pogorszyła i zaczęło padać. Szybkim krokiem uczniowie zeszli z kopca i razem z opiekunami i przewodnikiem ruszyli w stronę Krakowskiego ZOO. Deszcz padał coraz mocniej, jednak nasi koledzy nie tracąc dobrego humoru truchcikiem podążali w kierunku bramy Ogrodu Zoologicznego. Gdy dotarli na miejsce, wszyscy podjęli decyzję, że jednak zrezygnują z ostatniego punktu wycieczki i nie zobaczą zwierząt w zoo. Przemoczeni, ale z uśmiechami na ustach uczniowie wrócili do domów.