Zespół Szkół i Placówek Oświatowych w Skale

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Ojcowska Złota Jesień

Email Drukuj PDF

7 października, cztery czteroosobowe grupy z naszej szkoły wzięły udział w 43 Ojcowskiej Złotej Jesieni. W tym roku start rajdu miał miejsce w Jaskini Nietoperzowej, gdzie nasi koledzy rozwiązywali test związany z historią Ojcowskiego Parku Narodowego. Po wysiłku intelektualnym przyszedł czas na wykazanie się dobrą kondycją fizyczną, gdyż drugi przystanek usytuowany został dopiero przy Bramie Krakowskiej, a pogoda niestety nie sprzyjała spacerom.

 

Niska temperatura i padający deszcz utrudniały znacznie dalszą wędrówkę. Następnym zajęciem było rozpoznawanie obiektów znajdujących się na terenie Parku, na podstawie fragmentów zdjęć. Było to jak się później okazało najłatwiejsze zadanie. Trzeci punkt kontrolny znajdował się przy muzeum PTTK w Ojcowie, a zadanie polegało na rozpoznawaniu drzew i krzewów po ich owocach i liściach. Ostatni punkt kontrolny znajdował się w ruinach ojcowskiego zamku, na baszcie, a zadanie polegało na rozpoznaniu gatunków roślin i zwierząt prezentowanych na zdjęciach. Było to dość trudne, ponieważ wymagano też ich nazw łacińskich. Po zaliczeniu tego sprawdzianu należało pokonać jeszcze ostatni etap, jakim było podejście na Złotą Górę.
Na mecie rajdu czekał już bufet i ognisko, przy którym można było ogrzać się i upiec kiełbaski, w oczekiwaniu na wyniki. Nasza szkoła niestety nie zajęła żadnego nagrodzonego miejsca, ale było to dla uczniów dość ciekawe doświadczenie, które na pewno zapamiętają na długo.

 

Zdjęcia: