Zespół Szkół i Placówek Oświatowych w Skale

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Młodzieżowe Mistrzostwa Sportowo-Obronne „Commando 2011”

Email Drukuj PDF

W dniach 20-21 września 2011 r. odbyły się pierwsze ogólnopolskie Młodzieżowe Mistrzostwa Sportowo-Obronne „Commando 2011” klas o profilu wojskowym, zorganizowane przez 23 Śląską Brygadę Artylerii w Bolesławcu i stowarzyszenie byłych żołnierzy 62 KS Commando. W zawodach tych wzięło udział 30 drużyn chłopców i dziewcząt z całej Polski (w tym dwie z województwa małopolskiego).

Każdego dnia zespoły rywalizowały w dwóch konkurencjach. Pierwszy dzień obejmował marszobieg zespołowy oraz strzelanie z broni pneumatycznej. Na trasie marszobiegu rozmieszczonych było 5 punktów kontrolnych wymagających wykonania zadań sprawnościowo – technicznych przez wszystkich zawodników drużyny. Do zadań tych należało: rzut granatem do celu, ewakuacja rannych, przenoszenie skrzynek z bronią, tor sprawnościowy oraz podjęcie rzutu zasobnikiem ZT-30L. Drugi dzień obejmował sztafetę pływacką 5x50m oraz pokonane elementów Ośrodka Sprawności Fizycznej.

Po wyczerpujących zmaganiach nasza drużyna, w klasyfikacji generalnej, otrzymała dyplom za udział i zaangażowanie w zawodach oraz drobne upominki.

Zdjęcia: