Zespół Szkół i Placówek Oświatowych w Skale

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

7 miejsce portalu OJSkała

Email Drukuj PDF

31 maja 2011 roku zakończyła się II edycja projektu unijnego „Czwarta władza z klasą. Szkolny koncern medialny”. Uczestniczyły w nim 42 sześcioosobowe drużyny z trzech województw: małopolskiego, podkarpackiego i śląskiego. Każdy zespół redakcyjny miał za zadanie utworzyć portal internetowy dwujęzyczny (polski, angielski) i wypromować go w środowisku lokalnym.

Grupa z Liceum i Technikum w Skale zdecydowała, że utworzy portal informacyjno-turystyczny z myślą o mieszkańcach Skały i okolic, uczniach szkoły i turystach odwiedzających nasz region. W jego skład weszli:

Katarzyna Bosak – redaktor naczelny (z kl. 2a)

Paulina Głowacka – dziennikarz (z kl. 1a)

Monika Krystera – tłumacz (z kl. 1a)

Jędrzej Stocki – PR-owiec (z kl. 1a)

Rafał Domagalski – grafik (z kl. 3c)

Mateusz Żuchowicz – informatyk (z kl. 3c).

Zmagania drużyn trwały 5 miesięcy i zakończyły się sukcesem naszej ekipy, która znalazła się dość wysoko w klasyfikacji generalnej. Z wynikiem 110,75 pkt portal OJSkała zajął 7 miejsce na liście rankingowej 42 szkół. Największymi atutami okazało się stosowanie kodeksu etycznego i promocja portalu ojskala.czwartawladza.edu.pl.

Stronę oceniały 4 niezależne komisje, które na 70 możliwych punktów przyznały nam:

- koordynatorzy RM   (Rady Merytorycznej)– 65 pkt.
- koordynatorzy ze Śląska – 65 pkt.
- z woj. podkarpackiego – 60 pkt.
- z woj. małopolskiego – 45 pkt.

Ku naszemu zaskoczeniu, zwyciężył portal o tematyce kulinarnej www.aledanie.pl .

Dziękujemy wszystkim, którzy wspierali grupę OJSkała: poświęcali swój czas, motywowali dobrym słowem, zachęcali i zagrzewali do walki. Mamy nadzieję, że strona będzie żyła, mimo zakończenia konkursu i że Państwo zechcecie do niej zaglądać.

Zdjęcia: