Zespół Szkół i Placówek Oświatowych w Skale

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Rejonowe Mistrzostwa I Pomocy PCK

Email Drukuj PDF

W piątek, 29 kwietnia 2011r. odbyły się 11 Rejonowe Mistrzostwa I Pomocy PCK w Skawinie. W konkursie tym uczestniczyło dziewięć 5-osobowych drużyn z Czernichowa, Krzeszowic, Skawiny i oczywiście Skały z gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Zadaniem uczestników było udzielenie pierwszej pomocy poszkodowanym w różnych wypadkach oraz rozwiązanie testu wielokrotnego wyboru.

Ostatecznie nasza drużyna zajęła 4 miejsce zdobywając 73% punków możliwych do uzyskania. Jest to duży sukces, jeśli zwrócimy uwagę na fakt, że uczestnikami mistrzostw z naszej szkoły byli chłopcy z klasy pierwszej, nie mający wcześniej doświadczenia w tego typu konkursach.

 

Zdjęcia: