Zespół Szkół i Placówek Oświatowych w Skale

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

I miejsce w konkursie "Rola pszczoły miodnej w środowisku naturalnym"

Email Drukuj PDF

4 listopada 2010r. trzyosobowa drużyna w składzie: Jakub Bełtowicz, Katarzyna Łodzińska oraz Michał Gajdemski- Wagner wzięła udział w powiatowym konkursie "Rola pszczoły miodnej w środowisku naturalnym", który odbył się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych in. W. Witosa w Giebułtowie. Organizatorem konkursu było Stowarzyszenie Pszczelarzy Powiatu Krakowskiego z siedzibą w Krzeszowicach przy współudziale Małopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Karniowicach, Wojewódzkiego Związku Pszczelarzy w Krakowie oraz ZSP w Giebułtowie.

 

W konkursie wzięło udział 7 szkół ponadgimnazjalnych powiatu krakowskiego. Młodzież z naszej szkoły do konkursu przygotowana została przez p. M. Jakubek oraz przydzielonego przez Związek Pszczelarzy praktyka - pana Romana Grudnika z Cianowic (Prezesa Gminnego koła Pszczelarzy).

Pan Roman Grudnik dostarczył materiałów (filmy, książki, broszury) młodzieży biorącej udział w konkursie oraz bardzo ciekawie przedstawił informacje o pszczołach.

Drużyna naszej szkoły zdobyła I miejsce, natomiast II miejsce zajęło LO w Skawnie a III miejsce przypadło ZSP w GIebułtowie.

Ponadto Jakub Bełtowicz oraz uczeń z LO w Skawinie otrzymali dodatkowe wyróżnienie za bardzo dobre przygotowanie do konkursu.

Zdjęcia:

 Konkurs powiatowy Konkurs powiatowy
 Konkurs powiatowy Konkurs powiatowy
 Konkurs powiatowy Konkurs powiatowy
 Konkurs powiatowy Konkurs powiatowy
 Konkurs powiatowy