Zespół Szkół i Placówek Oświatowych w Skale

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Pożegnanie trzecich klas

Email Drukuj PDF

Pożegnanie uczniów klas trzecich w Zespole Szkół i Placówek Oświatowych w Skale odbyło się 24 kwietnia 2009r. Na uroczystości nie zabrakło zaproszonych gości. Starosta krakowski - Józef Krzyworzeka - wręczył nagrody uczennicom klas programowo najwyższych, które zdobyły najwyższe średnie ocen z zajęć edukacyjnych. Stypendium starosty krakowskiego otrzymały w tym roku: Alicja Penkala oraz Anna Płoskonka (obie ze średnią ocen 5,07 i zachowaniem wzorowym)  

Były też zasłużone gratulacje i nagrody dla innych trzecioklasistów, którzy wyróżnili się wysokimi osiągnięciami edukacyjnymi. Nagrody książkowe ufundowane przez rodziców wręczyła pani Dyrektor - mgr Halina Brzozowska oraz  pani Jolanta Penkala - Przewodnicząca Rady Rodziców. Otrzymali je:

 

Krystian Gądek (5,0 wz)

Damian Boroń (4,9 wz)

Karol Popiołkiewicz (4,9 wz)

Damian Domagała (4,8 wz)

Piotr Guzik (4,8 wz)

Izabela Morawska (4,8 wz)

Agnieszka Cieślik,  Marta Krystera, Ewelina Rolka.

Przedstawiciele abiturientów podziękowali za życzliwość i pracę oraz  przekazali na ręce pani Dyrektor tabla klasy IIIa i IIIb.

Jesteśmy dumni z osiągnięć nie tylko "naukowych" naszych absolwentów , ale również z ich zachowań i postaw. Niezapomniane będą ich inicjatywy i działalność  w szkole. Zawsze też godnie reprezentowali naszą "małą Ojczyznę" włączając się w uroczystości, konkursy i zawody sportowe organizowane przez Powiat Krakowski.   Jako przedstawiciele naszej szkoły aktywnie i wzorowo uczestniczyli w organizowaniu  uroczystości lokalnych, biorąc udział w licznych akademiach (np. niezapomniana wieczornica z okazji Święta Narodowego - 11 XI), rocznicach ważnych wydarzeń historycznych (przedstawienie związane z obchodami  wybuchu Powstania Styczniowego w Ojcowie), jak i w akcjach charytatywnych (np. coroczny wolontariat podczas finału WOŚP).

Pożegnanie absolwentów to czas podsumowań i refleksji, który zawsze dostarcza wielu wzruszeń - zarówno tym, którzy opuszczają mury naszej szkoły (szczególnie podczas uroczystej przysięgi składanej przy Sztandarze Szkoły), ich rodzicom, którzy przez trzy lata aktywnie włączali się w życie naszej placówki oświatowej, jak i wychowawcom, którzy wręczyli wszystkim świadectwa ukończenia szkoły średniej, nauczycielom i młodszym uczniom.

Ci ostatni pożegnali swoich kolegów przygotowując część artystyczną w formie zabawnego programu telewizyjnego nawiązującego do wspólnie spędzonych chwil. Przewodniczący klas musieli wykazać się znajomością swoich kolegów i wychowawców udzielając odpowiedzi na "podchwytliwe" pytania prowadzącego "Matunerów". Ciekawym pomysłem były też wręczone dyplomy, które odzwierciedlały zaobserwowane cechy starszych kolegów i ich wychowawców.

A potem - jak zauważył Julian Przyboś - "na świadectwach wzbici w radość odlecieli uczniowie"!

Życzymy im połamania piór na maturze oraz realizacji życiowych planów i marzeń.

 

Zdjęcia:

Pożegnanie trzecich klasPożegnanie trzecich klas
Pożegnanie trzecich klasPożegnanie trzecich klas
Pożegnanie trzecich klasPożegnanie trzecich klas
Pożegnanie trzecich klasPożegnanie trzecich klas
Pożegnanie trzecich klasPożegnanie trzecich klas
Pożegnanie trzecich klasPożegnanie trzecich klas
Pożegnanie trzecich klasPożegnanie trzecich klas
Pożegnanie trzecich klasPożegnanie trzecich klas
Pożegnanie trzecich klasPożegnanie trzecich klas
Pożegnanie trzecich klasPożegnanie trzecich klas
Pożegnanie trzecich klasPożegnanie trzecich klas
Pożegnanie trzecich klasPożegnanie trzecich klas
Pożegnanie trzecich klasPożegnanie trzecich klas
Pożegnanie trzecich klasPożegnanie trzecich klas
Pożegnanie trzecich klasPożegnanie trzecich klas
Pożegnanie trzecich klasPożegnanie trzecich klas
Pożegnanie trzecich klasPożegnanie trzecich klas
Pożegnanie trzecich klasPożegnanie trzecich klas
Pożegnanie trzecich klasPożegnanie trzecich klas
Pożegnanie trzecich klasPożegnanie trzecich klas