Zespół Szkół i Placówek Oświatowych w Skale

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Liceum Ogólnokształcące

Email Drukuj PDF

Szkoła średnia istniejąca od 1949 r.; patron Władysław Łokietek. Szkoła ma sztandar i własny hymn Od 2002 Liceum Ogólnokształcące na podbudowie gimnazjum. Obecnie liceum liczy 6 oddziały, w których uczy 23 nauczycieli. Pełni bardzo ważną rolę w środowisku.

Uczniowie LO aktywnie uczestniczą w życiu gminy: przygotowują programy artystyczne na rocznice: 11 listopada, powstania styczniowego, 3 maja, oraz Turystyczno - Krajoznawczy Zlot Mieszkańców Powiatu Krakowskiego. Bliskość OPN sprzyja kształtowaniu postaw proekologicznych wśród uczniów. Młodzież współpracuje z Ośrodkiem Kultury w Skale przy organizacji: Dni Skały, Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Od 2 IX 2002 r. szkoła przeniosła się do nowoczesnego budynku na obrzeżach Ojcowskiego Parku Narodowego. A w nim mieści się 10 klasopracowni, 3 pracownie komputerowe z dostępem do Internetu, sala gimnastyczna, biblioteka, czytelnia multimedialna z dostępem do Internetu.

Najważniejsze uroczystości szkolne to: Dzień Patrona, Wigilia, Święto Niepodległości, Dzień Wiosny, Studniówka. W szkole działają: Samorząd Uczniowski, szkolne koło PCK.
W ramach powiatowych grantów: basen, wyjazdy w góry, kółko informatyczne. W szkole możemy rozwijać swoje różnorakie talenty.
1951- pierwsza matura – 19 świadectw. 2000 - pierwszy egzamin dojrzałości połączony z egzaminem wstępnym na Akademię Rolniczą. 2002 – współpraca ze szkołą w niemieckim powiecie monachijskim.

Zalety - wszyscy się znamy i tworzymy jedną wielka rodzinę, nikt z nas nie jest anonimowym numerem w dzienniku.

Wady - każdy spadek formy lub wagary od razu są zauważone.