Brązowa tarcza w Rankingu Techników Perspektywy 2022

Miło nam poinformować, że nasze Technikum po raz trzeci znalazło się na liście najlepszych techników w Polsce. W opublikowanym Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2022 nasze technikum wyróżnione zostało BRĄZOWĄ TARCZĄ. Na tytuł honorowy „Brązowej Szkoły 2022” pracowali wspólnie nauczyciele i uczniowie.

Bardzo dziękujemy!

W rankingu zajęliśmy kolejno:

48 miejsce wśród najlepszych techników w województwie małopolskim;

331 miejsce w Polsce.

W tegorocznym Rankingu wzięto pod uwagę dane 1256 liceów ogólnokształcących i 1165 techników, które spełniły tzw. kryterium wejścia: maturę w maju 2021 r. zdawało w nich minimum 12 maturzystów, a wyniki średnie z języka polskiego i matematyki zdawanych obowiązkowo były nie niższe niż 0,75 średniej krajowej. Kryteria Rankingu Techników 2022 to: sukcesy szkoły w olimpiadach (20%), wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych (20%), wyniki matury z przedmiotów dodatkowych (30%) oraz wyniki egzaminu zawodowego (30%).

Otrzymany tytuł potwierdza wysoką jakość pracy naszej szkoły.

Więcej informacji na stronie www.perspektywy.pl.