Statuetka “Inspirator Kariery 2024” dla Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych w Skale.

W dniu 16 maja 2024 r w hotelu Galaxy w Krakowie odbyła się Gala wręczenia nagród w tegorocznym konkursie Inspirator Kariery, którego organizatorem jest Fundacja Instytut Pracy i Kariery. Ideą programu „Inspirator Kariery” jest propagowanie dobrych praktyk edukacyjnych, samorządowych i biznesowych w obszarze kształcenia zawodowego. Kapituła konkursu przyznała naszej szkole statuetkę Inspirator Kariery w kategorii Edukacja. Tym samym zostaliśmy docenieni z wysoką jakość kształcenia zawodowego oraz umożliwienie naszym uczniom doskonalenia kompetencji istotnych na rynku pracy i poszukiwanych przez pracodawców. Wyróżnienie w tej kategorii otrzymały szkoły, instytucje edukacyjne oraz pracodawcy – wszyscy którzy wspierają rozwój młodego człowieka.

Statuetkę z rąk pana Pawła Abuckiego Prezesa Fundacji odebrała, w zastępstwie pana Dyrektora Karola Papisza, wicedyrektor pani Bogumiła Niegolewska, która od lat koordynuje wyjazdy uczniów naszego Technikum na zagraniczne staże zawodowe w ramach projektów Erasmus+. Galę uświetniło wystąpienie pana Krzysztofa Wielickiego – jednego z najwybitniejszych himalaistów świata. Zdobywca Korony Himalajów opowiadał jak odkrywać swój potencjał i budować motywację w aspekcie rozwoju zawodowego.  Inspirujący był również panel dyskusyjny – Harmonia w edukacji i biznesie -działania dla zdrowia psychicznego młodzieży i pracodawców. Wydarzenie zwieńczył koncert Zuzy Bem oraz bankiet.

Jesteśmy bardzo dumni z otrzymanego wyróżnienie a Organizatorom dziękujemy z docenienie działań naszej szkoły i wspaniały event.