TECHNIK OBSŁUGI TURYSTYCZNEJ

Młodzież technikum będzie mogła realizować innowację pedagogiczną „bezpieczeństwo publiczne-edukacja dla służb mundurowych” w oddziałach mundurowych.

Technik obsługi turystycznej

z rozszerzonymi przedmiotami: geografia, język angielski

Technik obsługi turystycznej organizuje działalność turystyczną; przygotowuje, sprzedaje, realizuje, rozlicza imprezy i usługi turystyczne; udziela informacji turystycznej; obsługuje klientów korzystających z usług turystycznych, np. przewodnickich, pilotażu, noclegowych. Może znaleźć zatrudnienie w biurach podróży, jednostkach obsługi ruchu turystycznego, placówkach informacji turystycznej, administracji rządowej i samorządowej, obiektach noclegowych, biurach organizatorów kongresów i konferencji. Wieloletnia współpraca naszej szkoły z Ojcowskim Parkiem Narodowym daje realną szansą na zdobycie licencji przewodnika terenowego Istnieje możliwość odbywania praktyk w bliskim sąsiedztwie szkoły z uwagi na bogatą  bazę noclegową, gastronomiczną i punkty informacji turystycznej. Szkoła współpracuje z biurem turystycznym Ojcowianin z Ojcowa  oraz Biurem Podróży Jordan z Krakowa, Polskim Towarzystwem Schronisk Młodzieżowych, zaś w przygotowaniu jest podpisanie porozumienia  o współpracy z Wyższa Szkołą Turystki w Suchej Beskidzkiej.