TECHNIK INFORMATYK

Młodzież technikum będzie mogła realizować innowację pedagogiczną „bezpieczeństwo publiczne-edukacja dla służb mundurowych” w oddziałach mundurowych.

Technik informatyk

z rozszerzonymi przedmiotami: matematyka, informatyka lub fizyka

Dzięki informatykom świat staje się globalną wioską. Umożliwiają nam oni komunikowanie się on-line, udostępniają i pielęgnują oprogramowanie, z którego korzystamy na co dzień, nawet nie zdając sobie z tego sprawy. Powszechność informatyki powoduje, że zawód informatyka stał się nie tylko jednym z najbardziej opłacalnych, ale też przyszłościowych na rynku.

Wychodząc naprzeciw temu trendowi, stwarzamy uczniom możliwość kształcenia się w zawodzie technik informatyk.

Ucząc się w naszej szkole masz
- Microsoft Windows 8 Professional,
- Microsoft Windows 7 Professional,
- Microsoft Windows 10 Professional,

za darmo !

Absolwent szkoły może podjąć pracę w zawodzie bezpośrednio po ukończeniu nauki lub podjąć studia na kierunkach informatycznych UJ, AGH, PK...

Uczniowie w trakcie nauki mają możliwość zdobycia 2 kwalifikacji:

EE.08 Montaż i eksploatacji systemów komputerowych, urządzeń peryferyjnych oraz sieci
EE.09 Programowanie, tworzenie i administrowanie stronami internetowymi i bazami danych

Nasze atuty:

1. wysoka zdawalność egzaminu zawodowego
2. posiadanie przez szkołę statutu Ośrodka Egzaminacyjnego
3. wykwalifikowana kadra: egzaminator w zawodzie Technik Informatyk, autor zadań egzaminacyjnych dla tego zawodu
4. pracownie komputerowe wyposażone w m.in.: system operacyjny Windows8, procesory Intel Core i5, dedykowane karty graficzne
5. ZAGRANICZNE praktyki zawodowe -> zobacz
6. wycieczki przedmiotowe do wiodących firm informatycznych: IBM, Motorola, Ericsson

7. ogólnopolski projekt

Oferta IT Szkoła dla uczniów obejmuje:

certyfikowane kursy e-learningowe

możliwość udziału w pracach akademickich kół naukowych

możliwość udziału w zajęciach stacjonarnej i wirtualnej wszechnicy informatycznej

bezpłatny dostęp do legalnego oprogramowania firmy Microsoft, a w szczególności do narzędzi developerskich, systemów operacyjnych, pakietu biurowego

Klasa w zawodzie technik informatyk adresowana jest do młodzieży zainteresowanej przedmiotami informatycznymi. Klasa ta rozwija umiejętności niezbędne we współczesnym świecie w zakresie grafiki komputerowej, zarządzania bazami danych, multimediów, reklamy, projektowania stron internetowych.

W jakim zawodzie będzie mógł podjąć pracę technik-informatyk?

W każdym urzędzie, sklepie, zakładzie pracy, w bankach czy firmach komputerowych znajdują się komputery i w związku z tym rośnie zapotrzebowanie na specjalistów posiadających wiedzę informatyczną. Informatyków potrzebują firmy z każdej branży mające własną sieć komputerową: banki, urzędy, media, telekomunikacja, nauka, firmy specjalizujące się w dostawie sprzętu komputerowego, dział obsługi informatycznej dowolnego przedsiębiorstwa.

Absolwent szkoły może ubiegać się o zatrudnienie na stanowisku:

• grafik komputerowy
  • operator DTP
  • pracownik wsparcia technicznego - tzw. Helpdesk
  • wdrożeniowiec
  • projektant witryn internetowych
  • administrator systemów operacyjnych
  • administrator sieci komputerowych
  • administrator baz danych
  • projektant i programista baz danych
  • pracownik działu finansowo-księgowego.