TECHNIK INFORMATYK

Technik informatyk

z rozszerzonymi przedmiotami: matematyka, informatyka

Dzięki informatykom świat staje się globalną wioską. Umożliwiają nam oni komunikowanie się on-line, udostępniają i pielęgnują oprogramowanie, z którego korzystamy na co dzień, nawet nie zdając sobie z tego sprawy. Powszechność informatyki powoduje, że zawód informatyka stał się nie tylko jednym z najbardziej opłacalnych, ale też przyszłościowych na rynku.

Absolwent szkoły może podjąć pracę w zawodzie bezpośrednio po ukończeniu nauki lub podjąć studia na kierunkach informatycznych UJ, AGH, PK. Uczniowie w trakcie nauki mają możliwość zdobycia 2 kwalifikacji:

EE.08 Montaż i eksploatacji systemów komputerowych, urządzeń peryferyjnych oraz sieci
EE.09 Programowanie, tworzenie i administrowanie stronami internetowymi i bazami danych

Nasze atuty:

1. wysoka zdawalność egzaminu zawodowego
2. posiadanie przez szkołę statutu Ośrodka Egzaminacyjnego
3. wykwalifikowana kadra: egzaminator w zawodzie Technik Informatyk, autor zadań egzaminacyjnych dla tego zawodu
4. pracownie komputerowe wyposażone w m.in.: system operacyjny Windows10, procesory Intel Core i5, dedykowane karty graficzne
5. ZAGRANICZNE praktyki zawodowe -> Niemcy 2016r., Włochy 2017r., Włochy 2019r.
6. wycieczki przedmiotowe do wiodących firm informatycznych: IBM, Motorola, Ericsson

7. ogólnopolski projekt