Aż 15 tys. złotych na zakup nowych książek do biblioteki szkolnej

Dotacje na zakup nowości czytelniczych dostaniemy z Kuratorium Oświaty w Krakowie. Pochodzą z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Zostaną przeznaczone na zakup nowości książkowych. Zanim zostanie sporządzona lista książek swoje propozycje będą mogli składać uczniowie. Dopiero po konsultacjach zostanie wyłoniona lista tytułów. Dzięki temu nasza biblioteka rozszerzy swoją propozycję książkową, „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa” jest uchwalonym przez Radę Ministrów programem wieloletnim na lata 2016-2020, w celu poprawy stanu czytelnictwa w Polsce poprzez wzmacnianie roli bibliotek publicznych, szkolnych i pedagogicznych jako lokalnych ośrodków życia społecznego stanowiących centrum dostępu do kultury i wiedzy. Jest on realizowany przez finansowe wsparcie modernizacji, budowy lub przebudowy placówek bibliotecznych w mniejszych miejscowościach, oraz bieżące uzupełnianie zbiorów bibliotek publicznych i szkolnych o nowości wydawnicze.