„Talent Powiatu” '2016

W bieżącym roku szkolnym do tytułu Talent Powiatu 2016 z ZSiPO w Skale zgłoszono 4 kandydatów. Oto ich sylwetki.

1. MICHAŁ MISTERA:

uczeń klasy 3b „mundurowej”

kandydat w kategorii sportowej

najważniejsze osiągnięcia w b.r.sz. to I miejsce w Biegu Rzeźnika, konkurencji w Ogólnopolskim Turnieju Klas Mundurowych oraz I miejsce w Olimpiadzie Pszczelarskiej.

zainteresowania: sporty wodne (patent żeglarski i motorowodny), pszczelarstwo (własna pasieka), historia Polski

plany: studia w Wyższej Szkole Oficerskiej Wojsk Lądowych we Wrocławiu.

2. NATALIA MÓL:

uczennica klasy 2b, o profilu biologiczno-geograficznym,

kandydatka w kategorii humanistycznej

jej największym sukcesem w b.r.sz. jest zdobycie III miejsca w Ogólnopolskim Konkursie Norwidowskim w kategorii literackiej

zainteresowania: historia, wiedza o społeczeństwie i język polski (dodatkowe zajęcia na poziomie rozszerzonym) oraz literatura.

plany: wysokie wyniki na maturze z przedmiotów rozszerzonych i studnia na wymarzonym kierunku na UJ

3. PATRYCJA PIEKAJ:

uczennica klasy 2b, o profilu biologiczno-geograficznym

kandydatka w kategorii humanistycznej

jej największym sukcesem w b.r.sz. jest zdobycie II miejsca w Ogólnopolskim Konkursie Norwidowskim w kategorii literackiej oraz III miejsca w powiatowym konkursie literackim w ramach Skawińskiej Probówki Artystycznej

zainteresowania: literatura (szczególnie XX wieku i współczesna), wiedza o społeczeństwie i język polski (dodatkowe zajęcia na poziomie rozszerzonym)

plany: najlepsze wyniki na maturze z przedmiotów rozszerzonych i studia na UJ

4. SZYMON TRACZ:

uczeń klasy 2b, o profilu biologiczno-geograficznym

kandydat w kategorii sportowej

najważniejsze osiągnięcia w b.r.sz. to: XXIII miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu  Świata, I miejsce w klasyfikacji generalnej w międzynarodowym wyścigu „Szlakami Jury”,
I miejsce w klasyfikacji punktowej w międzynarodowym wyścigu „Złote Koło”
i 3 miejsce w klasyfikacji generalnej tego wyścigu.

zainteresowania: kolarstwo (dziennie pokonuje 90-120 km, co zajmuje mu 4h), kolarstwo, kolarstwo ..

plany: bycie członkiem drużyny zawodowych kolarzy oraz reprezentowanie Polski

Wszystkim kandydatom dziękujemy za dzielenie się z nami talentami i trzymamy kciuki za ich rozwój!