Logistycy na Balicach

W dniu 9 grudnia 2015 roku grupa 28 naszych uczniów z Technikum logistycznego z klasy Ic, IIIc oraz IVc zwiedzała Port Lotniczy im. Jana Pawła II Kraków – Balice. Początki cywilnej działalności krakowskiego lotniska sięgają 1964 r. Kraków Airport jest pierwszym lotniskiem regionalnym w Polsce, które przekroczyło liczbę 4 milionów pasażerów rocznie. W ramach wycieczki wykwalifikowani przewodnicy pomogli naszym młodym logistykom zapoznać się z najważniejszymi regulacjami prawnymi w lotnictwie, przybliżyli sylwetki linii lotniczych i aliansów, przedstawili największe porty lotnicze na świecie, zapoznali uczniów z infrastrukturą Kraków Airport, zaprezentowali konstrukcje najpopularniejszych statków powietrznych oraz przedstawili prezentacje multimedialną o transporcie lotniczym. Uczniowie uzyskali odpowiedź m.in. na takie pytania jak: na podstawie jakich mechanizmów opiera się funkcjonowanie transportu lotniczego, ilu pasażerów rocznie korzysta z usług linii lotniczych czy  jaki jest najpopularniejszy samolot na świecie. Na koniec odbył się konkurs z nagrodami w którym uczniowie mogli wykazać się wiedzą o lotniku zdobyta podczas wycieczki.