Informacja: IT-Szkoła

Informacje o nowościach w projekcie IT-Szkoła:

1. Uczniowie mogą starać się o nadanie im statusu Studenta Programu IT Szkoła Warszawskiej Wyższej Szkoły Informatyki pod auspicjami Polskiej Wszechnicy Informatycznej. Uczniowie Ci będą mieć możliwość korzystania z zasobów Programu MSDNAA Microsoft.
  2. Dokonano modyfikacji założeń Programu IT Szkoła w kierunku programu długoterminowego – 3 letniego. Nowe informacje o programie są dostępne na stronie: http://it-szkola.edu.pl/projekt.
  3. Rozpoczęto rozmowy na temat wprowadzenia w ofercie dla uczniów ze statusem studenta Programu IT Szkoła, od nowego roku akademickiego kursów sygnowanych przez IBM, CISCO, Microsoft, HP, Oracle, Intel oraz NASK.
  4. Wkrótce rozpocznie się realizacja dwóch projektów unijnych o charakterze badawczo-wdrożeniowym:
    (1) Informatyka – mój sposób na poznanie i opisanie świata – program nauczania informatyki z elementami przedmiotów matematyczno-przyrodniczych
    (2) Wirtualne laboratoria fizyczne nowoczesną metodą nauczania.

Aby zostać studentem Programu IT-Szkoła należy mieć zaliczone co najmniej 2 kursy na platformie. Osoby, które chcą otrzymać dostęp do zasobów Programu MSDNAA Microsoft w projekcie IT-Szkoła proszone są o przesłanie swojego adresu e-mail oraz imienia i nazwiska do 20 stycznia 2013r. na adres administratora strony.