Zespół Szkół i Placówek Oświatowych w Skale

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

"1920 Bitwa Warszawska"

Email Drukuj PDF

W piątek 21 września uczniowie klasy 2a wraz z wychowawczynią Panią Bogumiłą Niegolewską po czterech lekcjach wyszli ze szkoły, wsiedli do busa i wyjechali ze Skały do Krakowa. Ich celem było Multikino. Wybrali się tam by zobaczyć najnowszy film Jerzego Hoffmana: „1920 Bitwa Warszawska”.

Mimo różnych opinii poznanych wcześniej, każdy z uczniów miał swoje zdanie na temat filmu. Niektórych zawiódł, innych natomiast pozytywnie zaskoczył.

Opinie:

Damian: Film w porównaniu do ostatnich polskich produkcji filmowych bije je na głowę. Świetne ujęcia, które pozwalają wczuć się w klimat, naprawdę dają dużą dawkę emocji. Jedyne czego można się przyczepić to gra aktorska, ale to już każdy może ocenić indywidualnie.

Paulina: Ten film mile mnie zaskoczył. Miałam zastrzeżenia co do aktorów grających główne role, ale nie było tak źle jak przewidywałam. Efekty i sceny batalistyczne genialne, widać reżyserską rękę Jerzego Hoffmana, którego uwielbiam. Wreszcie jakiś historyczny film polski, w którym można zauważyć, że podczas wojny, ludzie też umieli się uśmiechać, co do tej pory było rzadkością w tego typu filmach, postacie były zwykle ciągle smutne i cierpiące.

Karolina: Film Jerzego Hoffmana jest godzien poświęcenia 2 godzin naszego cennego czasu. Jest to ekranizacja, o której będę pamiętać, jak i o ludziach, którzy zginęli w tej bitwie.