”Juliusz Słowacki - znany i mniej znany”- grant

W środę 13 stycznia 2010r. grupa uczniów z naszej szkoły w ramach grantu ”Juliusz Słowacki - znany i mniej znany” odwiedziła Teatr Stary i wybrała się w podróż, która trwała „Dwanaście stacji”, a odbyli ją wspólnie z prof. A.Opalską i prof. A.Kowalik.

Był to spektakl dotyczący Polski i mentalności Polaków. Reżyser Tomasz Różycki postawił przed aktorami duże wyzwanie. Sceny zmieniały się bardzo szybko i nie mieli chwili odpoczynku, ale stanęli na wysokości zadani. Efekty dźwiękowe zrobiły na wszystkich duże wrażenie podobnie jak pieśni ukraińskie. Ponadto niektórzy mieli okazję spróbować pysznych pierogów, których wykonaniem (w dość niekonwencjonalny sposób) zajął się jeden z aktorów.

Spektakl dzięki wyżej opisanym aspektom był bardzo dobry, jednak zbyt duże nagromadzenie informacji wywołało mieszane uczucia wśród widzów.