II Memoriał Sportowy im. Norberta Kodury

II Memoriał Sportowy im. Norberta Kodury odbył się w czwartek, 4 czerwca 2009 r. w Krzeszowicach.

W sportowe szranki - jak w ubiegłym roku - stanęły drużyny z ośmiu powiatowych szkół: ZSO Skawina, ZS Skała, ZST-E Skawina, ZSR CKU Czernichów, ZSP Giebułtów, SOSW Skawina, LO Krzeszowice, ZSP Krzeszowice. Uroczystość rozpoczęto mszą świętą w kościele św. Marcina, odprawioną w intencji zmarłego patrona Memoriału.

Konkurencje, w których rywalizowano o przechodni Puchar Starosty Krakowskiego, rozgrywano na sali gimnastycznej ZSP oraz w hali sportowej Gimnazjum, a także na polach golfowych w Paczółtowicach. Były to: piłka siatkowa, piłka koszykowa, tenis stołowy, biegi przełajowe, strzelanie, turniej wiedzy olimpijskiej i wiedzy na temat pierwszej pomocy medycznej.

Każdy uczestnik spotkania mógł posilić się w ogrodzie ZSP pyszną kiełbaską, karczkiem i kaszanką z grilla, a także rozgrzać gorącą herbatą, przygotowanymi przez uczniów ZSP - klasy kucharzy.

Największą liczbę punktów, a tym samym Puchar Starosty, zdobyli uczniowie ZSP Krzeszowice. Trofeum pozostało więc w rękach ubiegłorocznych zwycięzców. Każda drużyna biorąca udział w zawodach otrzymała od organizatorów komplety strojów sportowych do gry w koszykówkę i siatkówkę oraz pamiątkowe breloki i dyplomy za uczestnictwo w konkurencjach.

Miejsca w klasyfikacji końcowej poszczególnych szkół:

1. ZSP Krzeszowice - 68 pkt.

2. ZSO Skawina - 60 pkt.

3. LO Krzeszowice - 54 pkt.

4. ZS Skała - 49 pkt.

5. ZST-E Skawina - 47 pkt.

6. ZSR CKU Czernichów - 36 pkt.

7. ZSP Giebułtów - 34 pkt.

8. SOSW Skawina - 4 pkt.

II Memoriał Sportowy II Memoriał Sportowy