I wyjazd do teatru

Od kilku już sezonów teatralnych dla uczniów zainteresowanych tym rodzajem sztuki organizowane są wyjazdy do Teatru Starego w Krakowie.

W tym roku szkolnym rozpoczęliśmy od przedstawienia pt. "Ósmy dzień tygodnia", które obejrzeliśmy 2 XII wraz z opiekunami p. Agnieszka Opalską i Lidią Iwicką.

Reżyser - Armin Petras - wykorzystał tekst opowiadania Marka Hłaski, pod tym samym tytułem, realia umieścił jednak we współczesności. Inne są przyczyny zepsucia świata, nie zmienia się jednak tęsknota za czymś nieskażonym powszechnym zepsuciem i marzenie o innym, lepszym życiu. To opowieść o miłości Piotra i Agnieszki, którzy tracą złudzenia przy zderzeniu z okropnym życiem i straszliwymi ludźmi.

P.S. To nie jest ostatnia w tym roku szkolnym propozycja dla teatromanów - następny wyjazd już 17 XII!