III Powiatowy Konkurs Profilaktyczny

W dniu 29 października odbył się w naszej szkole III profilaktyczny konkurs "Żyj zdrowo-bez nałogów"! Tematem tegorocznych zmagań (pomiędzy uczniami ze szkół w Krzeszowicach, Skawiny, Giebultowa oraz Skały) było ukazanie szkodliwości picia alkoholu.

Każda szkoła przygotowała krótką scenkę tematyczną. Wszystkie były wysoko ocenione, jednakże najlepszą okazała się ZSO w Skawinie. No cóż, trzeba przyznać, że to przedstawienie było naprawdę wyjątkowe. Gratulujemy!

Kolejnymi konkurencjami było: stworzenie plakatu antyalkoholowego, napisanie pracy literackiej oraz test wiedzy. Wszyscy byli bardzo dobrze przygotowani. Miejmy nadzieję, że wszystkim też się podobało. Teraz tylko pozostaje wyciagnąć mądre wnioski i poucznia. Jak to powiedział pan Kowali, będący jednym z członków jury:"Życie licealisty jest na tyle atrakcyjne, że korzystanie z mocnych trunków jest rzeczą całkowicie zbędną."
Sądzę, że każdy się z tym zgodzi:)

Dziękujemy osobom zaangażowanym, za pomoc w zorganizowaniu tak fajnego dnia.

Patrycja Morawska

Zdjęcia z konkursu:

Żyj zdrowo bez nałogówŻyj zdrowo bez nałogów