Zespół Szkół i Placówek Oświatowych w Skale

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Rekolekcje dla maturzystów

Email Drukuj PDF

Od lat księża pracujący w naszej szkole organizują w Skorzeszycach (niedaleko Kielc)
3-dniowe spotkania rekolekcyjne dla uczniów klas trzecich. Zawsze cieszą się one dużą popularnością – nic dziwnego, że w tym roku również młodzież z klasy IIIa i IIIb chętnie skorzystała z tej propozycji.

      Dni od 29 września do 1 października na pewno pozostaną na długo w pamięci opiekunów: organizatora - księdza Andrzeja Ligenzy oraz wychowawców – pani Małgorzaty Liszkiewicz i Agnieszki Opalskiej, ale przede wszystkim młodzieży. Można się o tym przekonać czytając fragmenty ich wspomnień: 

„Bardzo podobało mi się, że każdy dzień zaczynaliśmy modlitwą. Kojarzyło mi się to z okresem dzieciństwa, kiedy babcia uczyła mnie pacierza. Przez te trzy dni czułam się jakbym była w zupełnie innym, lepszym świecie. Brak mediów uświadomił mi, że wcale codziennie nie potrzebuję telewizora czy komputera. Wydaje mi się, że w pewnym sensie „zajrzałam” w swoja duszę.” 

„Co dały mi rekolekcje w Sorzeszycach? – dały mi nowych znajomych, dużo śmiechu i zabawy, ale także pogłębiły moją  miłość do Boga i otworzyły na Niego, a przez to na ludzi!”

„Gdy wspominam te trzy dni, przychodzą mi do głowy słowa z utworu pt. „Każdy ma chwilę”: nawet najtwardsi mają chwilę, kiedy potrzebują klęknąć.”

„Rekolekcje przede wszystkim wzmocniły moją wiarę w samego siebie. Dały pewność tego, że warto się starać nawet o cele nieosiągalne. Należy zdobywać szczyty, wspinać się na wyżyny – bo właśnie tego oczekuje od nas Bóg.”

„Tam dotarło do mnie, że nie warto przesadzać z niektórymi sprawami i że wszystko można rozwiązać pokojowo a nie drogą przemocy.”

„Zapadły mi głęboko w pamięci słowa jednego z księży – żeby kochać i być kochanym , trzeba poznawać druga połówkę przez całe życie. Trzeba się z tą osoba zaprzyjaźnić.”

„Stałam się spokojniejsza. Zrozumiałam, że w świecie, w którym żyjemy, trzeba być bardziej odważnym i zdecydowanym. Uświadomiłam sobie również, że wszystko można osiągnąć, wszystko jest na wyciągnięcie ręki, trzeba tylko tego naprawdę chcieć i trwać w swoich postanowieniach.”

„Ja osobiście przeżyłam duchowe spotkanie z Bogiem, chwile radości i wzruszenia. Uświadomiłam sobie rzeczy bądź sprawy, o których do tej pory nie miałam pojęcia, nie zauważałam ich, lub bałam się o nich myśleć. Wiem, że nigdy nie zapomnę tych rekolekcji.”

Zdjęcia z rekolekcji:

Rekolekcje w SkorzeszycachRekolekcje w Skorzeszycach
Rekolekcje w SkorzeszycachRekolekcje w Skorzeszycach
Rekolekcje w SkorzeszycachRekolekcje w Skorzeszycach
Rekolekcje w SkorzeszycachRekolekcje w Skorzeszycach
Rekolekcje w SkorzeszycachRekolekcje w Skorzeszycach
Rekolekcje w SkorzeszycachRekolekcje w Skorzeszycach
Rekolekcje w Skorzeszycach