Praktyki zawodowe we Włoszech - ROZPOCZĘTE

W tym roku szkolnym uczniowie klas trzecich technikum [informatycy oraz logistycy] wyjechali na praktyki zawodowe do Włoch do Bolonii. Praktyki organizowane są w ramach projektu ERASMUS+ a czas ich trwania to miesiąc, czyli od 11 lutego 2019 do 8 marca 2019r. Uczennice Olena, Ola i Maryna tak opisały pierwsze wrażenia: Za nami już 2 dni spędzonych wspólnie. Grupa uczniów składająca się z 15 logistyków i 15 informatyków wraz z 2 opiekunami, panem Karolem Papiszem i panią Joanną Jarzmik wyjechała w sobotę po południu spod szkoły w stronę Włoch, gdzie mają odbyć się praktyki zagraniczne. Pomimo, że podróż trwała kilkanaście godzin minęła wszystkim szybko i wesoło. By zabić nudę śpiewaliśmy i integrowaliśmy się z grupą z Zawiercia, również wyjeżdżającą do Bolonii. Po zameldowaniu w hotelu odbyło się zebranie z przedstawicielami firmy YouNet goszczącej nas we Włoszech. Podczas spotkania uczniowie zapoznali się z planem dojazdu do swoich miejsc pracy i otrzymali karty przejazdowe. Następne uczniowie udali się na powitalną kolacje do włoskiej restauracji, gdzie wszyscy dzielili się swoimi pierwszymi wrażeniami i z niecierpliwością czekali na posiłek, którym okazała się oczywiście tradycyjna włoska pizza.Na miejsce dotarliśmy w niedzielę rano.

Zapraszamy do śledzenia strony projektu STAŻE ZAGRANICZNE - DROGA DO KARIERY