Zespół Szkół i Placówek Oświatowych w Skale|Klasa Mundurowa

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Rewizyta młodzieży i nauczycieli z Izraela

Email Drukuj PDF

Rewizyta młodzieży i nauczycieli z Izraela w ramach projektu "Ciekawi historii - otwarci na przyszłość". W dniach 03.12-10.12 nauczyciele i uczniowie ZSiPO gościli w swoich domach młodzież z zaprzyjaźnionej szkoły z Shaar haNegev. Zobacz jak wspólnie spędziliśmy ten czas.

Klasa 2 technikum integruje się

Email Drukuj PDF

Wycieczka integracyjna klasy 2i technikum do Krakowa, której punktem kulminacyjnym była zabawa w "escape the room" (ucieczka z pokoju). Podzieliliśmy się na zespoły, a celem naszym było wydostanie się przed upływem 60 min z pokoi w których zostaliśmy zamknięci. Gra wymagała od nas sprytu, logicznego myślenia i współpracy - udało się nam rozwiązać większość zagadek!
Bawiliśmy się świetnie i zamierzamy tam za jakiś czas wrócić.

Więcej…

Praktyki zawodowe we Włoszech

Email Drukuj PDF

Projekt PO WER "Europejska jakość - profesjonalne doświadczenie" skierowany jest do uczniów Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych w Skale. Jego podstawowym celem jest ułatwienie uczniom startu na rynku pracy. W projekcie bierze udział 24 uczniów z naszej szkoły, uczących się w zawodach technik informatyk i technik logistyk. Uczniowie w dniach od 20 listopada - 15 grudnia odbywają praktyki zawodowe do Włoszech w okolicach Parmy. Zapraszamy do śledzenia relacji z tych praktyk na specjalnie do tego utworzonej stronie projektu: praktyki zawodowe - Włochy oraz na fb szkoły

Wystawa poplenerowa z Ojcowa

Email Drukuj PDF

W dniach 19-22 listopada w budynku hali widowiskowo-sportowej w Skale można było zobaczyć poplenerową wystawę malarską, zrealizowaną w ramach obchodów 750-lecia miasta. Swoje działa zaprezentowali tam: Jerzy Szerstobitow (niegdyś mieszkaniec Skały), Larysa Morawska (rodowita Skalanka), Michał Kwarciak, Aleksander Kubis, Elżbieta Śmigiel, Adam Pochopień, Jacek Siek, Bernadeta Marciniec i Samvel Paremuzyan (Armeńczyk, którego obecność dodała międzynarodowego charakteru galerii).

Więcej…

"Dzienniki gwiazdowe" - po teatrze

Email Drukuj PDF

W dniu 29 listopada uczniowie z klas pierwszych oraz drugich w ramach grantu kulturowego „Ze sztuką za pan brat” udali się do Nowohuckiego Pałacu Dożów, gdzie gościnnie Teatr Groteska wystawiał sztukę pt. „Dzienniki gwiazdowe”.

Więcej…

Powiatowy Konkurs Anglo i Niemieckojęzyczny.

Email Drukuj PDF

W piątek 24 listopada 2017r. w Giebułtowie odbył się V Powiatowy Konkurs Anglo i Niemieckojęzyczny. Na początku wylosowano kolejność w jakiej będą występować drużyny. Po zakończeniu zawodów były warsztaty i żywa biblioteka, gdzie książkami byli wolontariusze z różnych krajów: Hiszpanii, Rosji, Niemiec, Gruzji i Chorwacji.

Wice Starosta Powiatu Krakowskiego Tadeusz Nabagło oraz Dyrektor Szkoły Paweł Sikora wręczyli dyplomy i nagrody. Nasza szkoła zdobyła I miejsce. Za przygotowanie z języka angielskiego chcemy podziękować pani Annie łuszcz, a z języka niemieckiego pani Romanie Zadęckiej. Za wsparcie na konkursie dziękujemy pani Ałłie Wójcik.

Więcej…

Życzenia

Email Drukuj PDF

Jubileusz 750-lokacji Miasta Skała

Email Drukuj PDF

W 18-19 listopada miała miejsce kulminacja obchodów Roku Jubileuszowego, ogłoszonego wiosną przez Radę Miejską w Skale. Złożyły się na nią sobotnie uroczystości - przyznania tytułów Przyjaciela Ziemi Skalskiej, widowisko wg scenariusza i reżyserii Juliusza Chrząstowskiego oraz wernisażu malarstwa. Na ostatni - niedzielny akord złożyło się wciągniecie chorągwi miasta na maszt, odczytanie watykańskiego aktu nadania Skale patronki- bł. Salomei, koncelebrowana msza św. z udziałem biskupa Jana Piotrowskiego.

Więcej…

Maturzyści na obozie matematycznym

Email Drukuj PDF

To już tradycja naszej Szkoły – warsztaty matematyczne dla maturzystów Tym razem zorganizowane zostały w Krynicy-Zdroju, a przeznaczone dla uczniów klasy 3a i 3b. Pobyt w Ośrodku Szkoleniowym „U Leśników” zasponsorowała krakowska Fundacja Pro Publico Bono – „Prometeusz”, która od lat współpracuje z ZSiPO. Takie intensywne powtórzenie wiadomości i umiejętności jest elementem przygotowania do osiągnięcia celu – sukcesu z matematyki na maturze.

Więcej…

Strona 1 z 4

AKTUALNE PROJEKTY
POROZUMIENIA
Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie