Niepodległościowa akcja charytatywna "Podziel się ze mną.."

Wolontariusze ze szkolnego koła wolontariatu "Zróbmy razem coś dobrego" z klasy I b liceum w Skale z okazji Święta Szkoły i Gminnych Obchodów Święta Niepodległości zorganizowali zbiórkę pieniędzy dla 120 dzieci i młodzieży z ośrodka w Yaounde w Kamerunie, prowadzonego przez siostrę Alinę Sędzimir. Przy wsparciu Polskiej Fundacji dla Afryki wolontariusze przygotowali ekspozycję na temat życia w Afryce oraz wystawę poświęconą 5 dzieciom z ośrodka siostry Aliny, które znalazły rodziny adopcyjne w gminie Skała. W wyniku dwudniowej zbiórki  zebrano 626, 32 zł.

Dopełnieniem przedsięwzięcia były warsztaty z wolontariatu przeprowadzone na następny dzień przez Polską Fundację dla Afryki. Uczyliśmy sie jak profesjonaliści organizują pomoc charytatywną. Obejrzeliśmy też efekty ich pracy na Madagaskarze. Organizacja w ciągu 5 lat działalności zrealizowała 115 projektów, w tym spektakularne -  budowy studni, szkół i szpitali.