Logistycy w CEL-u

W dniu 17 maja 2018 r. uczniowie drugiej klasy technikum logistycznego naszej szkoły mieli możliwość wzięcia udziału w zajęciach organizowanych przez Centrum Edukacji Lotniczej Kraków Airport. Jest to ośrodek edukacyjny, w którym uczniowie zapoznali się  z zasadami funkcjonowania lotniska oraz poznali jego organizację. W pierwszej części zajęć uczniowie obejrzeli prezentację na temat pracy lotniska, następnie brali udział w zajęciach w pomieszczeniach Centrum Edukacji Lotniczej zaaranżowanych na terminal pasażerski i wyposażonych w specjalistyczny sprzęt. Uczniowie mieli także możliwość wydrukować sobie swój bilet, przejść przez bramkę bezpieczeństwa, a także usiąść w kokpicie i spróbować swoich sił jako pilot na specjalnym symulatorze lotu. Kolejnym punktem wycieczki było przejście na terminal pasażerski, gdzie zostały przedstawione uczniom najistotniejsze elementy z punktu widzenia pasażera. Następnie udaliśmy się na taras widokowy, gdzie mogliśmy zobaczyć przylatujące i odlatujące samoloty, a także pracujących na lotnisku „marszałków”, czyli Koordynatorów Ruchu Lotniczego Naziemnego. Na zakończenie zajęć mogliśmy zobaczyć robota humanoidalnego, który wchodzi w interakcje z odwiedzającymi, wykonuje polecenia i tańczy. Przy ścianach edukacyjnych, opatrzonych grafikami przedstawiającymi procedury i zawody na lotnisku uczniowie zapoznali się z zasadami funkcjonowania lotniska, terminalu i rodzajami zawodów, które można wykonywać na lotnisku.